Producenci

Drewnochron palisander Impregnat Extra - 5 lat ochrony Zobacz większe

Drewnochron palisander Impregnat Extra - 5 lat ochrony

Drewnochron

Nowy

Dodaj do listy życzeń

Impregnat Extra - 5 lat ochrony

Przeznaczenie

Impregnat przeznaczony jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.). Chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych i zabezpiecza przed: sinizną, grzybami domowymi, grzybami pleśniowymi (w klasie 2-umiarkowanie zabezpiecza) i owadami - technicznymi szkodnikami drewna. Impregnaty barwne wymagają podkładu wykonanego z Impregnatu bezbarwnego. Impregnat bezbarwny polecany jest równie do impregnacji surowego drewna pod produkty marki Drewnochron: Lakierobejcę Super, Lakierobejcę 2w1, Lakierobejcę Żelową , Lakiery Drewnochron połysk i półmat oraz emalie ftalowe i akrylowe marki Dekoral. Impregnat bezbarwny nie może być stosowany, jako warstwa finalna.
Na zewnątrz: drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów
Wewnątrz: w pomieszczeniach nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi np..: strych poddasza można malować elementy konstrukcyjne, drzwi, okna

Główne zalety

 • Głęboko penetrujący
 • Pełny zakres zastosowań: budownictwo, dom i ogród
 • Pełna i skuteczna ochrona przed: sinizną, grzybami domowymi i pleśniowymi, owadami
 • Ochrona drewna do 5 lat * dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji
 • Zachowuje naturalny rysunek drewna
 • Nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna z elementami metalowymi (np. gwoździe, okucia metalowe)

 • Dostępne opakowania

 • 1l
 • 3l
 • 5l
 • 10l

Dane techniczne

 • Wydajność: do 10m2/l przy jednej warstwie
 • Zalecana ilość warstw: 1-2

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do malowania należy wyrównać, przeszlifować i odpylić. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. Powierzchnie uprzednio malowane impregnatem rozpuszcalnikowym: usunąć złuszczenia, przeszlifować i odpylić.


Impregnowanie

Impregnat przed i w trakcie malowania należy bardzo dokładnie wymieszać w celu uzyskania jednolitego koloru. Nanosić przy pomocy pędzla, tamponu lub poprzez zanurzenie drewna. Po nałożeniu warstwy Impregnatu barwnego powłokę należy rozetrzeć suchym pędzlem lub tamponem w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Celem uzyskania najlepszego i długotrwałego zabezpieczenia biologicznego drewna należy nanieść 1 warstwę bezbarwnego Impregnatu, a następnie 2 warstwy barwnego Impregnatu. Najlepsze efekty dekoracyjne oraz skuteczne zabezpieczenie biologiczne uzyskuje się pokrywając Impregnatem drewno drzew iglastych. Ostateczny efekt dekoracyjny jest uzależniony od gatunku drewna oraz ilości naniesionych warstw Impregnatu barwnego. Do mycia pędzli stosować rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych ogólnego stosowania lub benzyn do lakierów.


Dodatkowe informacje

Malować należy przy temperaturze pod o a od +10 °C do +25 °C. Wyrób przechowywać w opakowaniach szczelnie zamkniętych, z dala od źródeł ognia i ciepła w pomieszczeniach zamkniętych.

5 lat ochrony drewna dla:

 • Aplikacji na prawidłowo przygotowane, niezainfekowane i wysezonowane drewno o odpowiedniej wilgotności.
 • Aplikacji zgodnie z zaleceniami producenta: 1 warstwa Impregnatu bezbarwnego, 2 warstwy Impregnatu barwnego (co najmniej 350 g/m2).
 • Dla powierzchni pionowych przy braku silnego nasłonecznienia, w miejscu przewiewnym i niezawilgoconym.Wskazówki BHP i PPOŻ

Produkt łatwopalny.
Działa szkodliwie na organizmy wodne, może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.
Działa szkodliwie, może powodować uszkodzenia płuc w przypadku połknięcia.
Powtarzające się narażenie może powodować wysuszenie lub pękanie skóry.
Chronić przed dziećmi.
W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę.
Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Drewnochron palisander Impregnat Extra - 5 lat ochrony