Producenci

Alpol tynk CREATIVO - piaskowiec, granit Zobacz większe

Alpol tynk CREATIVO - piaskowiec, granit

Tynk do wykonywania ozdobnych powłok dekoracyjnych imitujących powierzchnię kamienia naturalnego. Zawiera mieszankę drobnoziarnistych naturalnych i barwionych kruszyw, miki oraz spoiwa akrylowego.

Więcej szczegółów

Alpol

Nowy

Dodaj do listy życzeń

Do wykonywania ozdobnych powłok dekoracyjnych imitujących powierzchnię kamienia naturalnego. Zawiera mieszankę drobnoziarnistych naturalnych i barwionych kruszyw, miki oraz spoiwa akrylowego. Dostępny w 10 wzorach imitujących strukturę i kolory piaskowca (wzornik SABBIA) oraz w 14 wzorach imitujących kamień granitowy (wzornik GRANITO). W zależności od wzoru oraz metody wykonania pozwala na uzyskanie wyglądu powierzchni gładkiej (szlifowanej) lub ostrej (drapanej lub cyklinowanej). W wybranych wzorach, dodatek płatków drobnej miki naturalnej lub czarnej wprowadza na powierzchni oryginalny delikatny efekt refleksów świetlnych. W celu uzyskania ciekawych efektów architektonicznych można użyć dostępnych w ofercie ALPOL profili boniowych lub samoprzylepnych szablonów imitujących kształt cegły, kamieni, bloczków lub płyt kamiennych. Specjalna formuła ochronna zapewnia kompleksową i długotrwałą odporność powłoki na korozję biologiczną. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dostarczany w postaci gotowej do użycia.


Wzornik kolorów i struktur tynków


Opakowanie
Jednostkowe: Wiaderko 25 kg
Zbiorcze: Paleta ofoliowana 600 kg


Rodzaj podłoża
Tynki cementowe i cementowo-wapienne, powierzchnie betonowe, gładzie cementowe, warstwa zbrojąca w systemach ociepleń z użyciem styropianu.


Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być równe i gładkie, suche, czyste, trwałe, nośne i odpowiednio wysezonowane (szpachle, gładzie i kleje cementowe minimum 3 dni od wykonania, tynki po 28 dniach od nałożenia, beton wysezonowany). Warstwy o słabej przyczepności, kruche i łuszczące się usunąć, a ubytki uzupełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135. Podłoża słabe lub nasiąkliwe zagruntować preparatem głęboko penetrującym ALPOL AG 700. Wszelkie nierówności powierzchni dokładnie zniwelować np. klejem do ociepleń ALPOL AK 531 lub ALPOL AK 532. W przypadku większych nierówności zastosować dodatkowo siatkę zbrojącą z włókna szklanego ALPOL SW 145. Podłoże na co najmniej 12 godzin przed planowanym nakładaniem tynku, pomalować gruntem ALPOL AG 705 wybarwionym na kolor zbliżony do koloru tynku dekoracyjnego. W celu uzyskania odpowiedniego efektu wizualnego i ze względu na drobnoziarnistą powierzchnię wykonanej powłoki, zaleca się dzielenie powierzchni na mniejsze elementy imitujące cegły lub bloczki kamienne, przy użyciu samoprzylepnych szablonów ALPOL naklejanych na przygotowane podłoże. W celu uzyskania efektownych głębszych spoin imitujących płyty kamienne, należy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże z użyciem natynkowych listew boniowych ALPOL BP11 MINI o głębokości 3mm i szerokości 7mm, zatopionych w warstwie kleju do ociepleń.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Alpol tynk CREATIVO - piaskowiec, granit